יום ראשון, 15 ביולי 2012

זה מצויין , גרוע מאד


תתמקדי, הם אומרים לי. תתמקדי. את אומרת שאת מומחית בהדרכת מועמדים לעבודה, שאת מביאה אותם מוכנים יותר לתהליך המיון, לראיון, שיש הרבה מאוד סיפורי הצלחה של אנשים שלמעשה מצאו עבודה בזכותך. זה גם ניכר ברקע המקצועי שלך, ברור שזה התחום שלך. זו את.

קולגה קולג', בית הספר החדש שלך, יתמקד במועמדים לעבודה, בכל אחד מאיתנו שמבקש להתקדם בשוק העבודה לטובת משרה בכירה יותר, מתגמלת יותר. מצויין. זה ברור, זה תחום מבוקש, המסר השיווקי קליט. פשוט מצויין.

יאללה, לעבודה.

רגע, את מדברת עכשיו על הניסיון העשיר שלך כמנהלת ועל היכולת שלך להדריך אנשי גיוס כדי שיוכלו למצוא את האחד שהם מחפשים, או את האחת שבאמת תוכל לקחת את התפקיד המורכב הזה על עצמה. שאת מלמדת מנהלים לראיין טוב יותר, לנהל טוב יותר. שאת חזקה בעבודה מול ארגונים בחברות בכל תחום ניהול הגיוס וההשמה, ושקולגה קולג' מעביר סדנאות לאנשי גיוס שרוצים להשתכלל ולהתמקצע.

טוב, זה כבר מסר מורכב יותר, הם אומרים לי. העסק הולך ומסתבך... אני מבין שאת חזקה ומנוסה מאוד בכל תחום התעסוקה, הם אומרים, את זה הבנתי. יש ברקורד שלך הצלחות רבות גם בסדנאות ועבודה אחד על אחד עם ארגונים וחברות שזקוקים לעזרה בתחום גיוס כוח אדם, אוקיי, אבל באותה מידה את גם אשת המקצוע עבור מי מועמדים לעבודה שרוצים לעשות זאת נכון.

זה מצויין. לא, זה גרוע מאוד... תגידי, לא אמרתי לך להתמקד?

הדרך הטובה ביותר שלי, אולי היחידה, לענות לכל אלה ש"מתלוננים" על העובדה שאני לא ממוקדת מספיק היא לספר על הילדים שלי, המשפחה שלי, החיים שלי בעצם. כבר 21 שנה שאני נשואה לאיל, במקביל תמיד לנשיאה בתפקידי ניהול בכירים בחברה גדולה (עד מנכ"לות). יש לנו ארבעה ילדים. הגדולה שלנו היא אור, היום קצינת חמ"ל, היא ג'ינגית טיפוסית, אנרגטית, ערכית מאוד (ראשג"דית בצופים), מלח הארץ. אחריה בא אשד, והוא כדורסלן תחרותי, מחונן ואמביציוזי.

לכי תנהלי חברה גדולה ומורכבת, ובמקביל תתעסקי עם שני הפכים שכאלה בבית. התמקדות הם אומרים לי... ואם כבר מולטידיספלינאריות, ההריון האחרון שלי הביאו לנו תאומים. אלון (ג'ינג'י חכם, סוחר קטן) ואמיתי (חכם, שמח וטוב לבב).

מכירים את הלהטוטן בקרקס שמעיף ארבעה או חמישה כדורים באוויר? הרגע בו הוא מאבד אחד מהם קורה כשלרגע הוא מתמקד רק בכדור אחד ומתעלם מהאחרים. זו אני. אני יודעת לזהות ולטפל בבקשות של אור הערכית לצד המצוקות של אלון הסוחר, הדחפים של אמיתי החייכן והמתח של אשד לקראת משחקים חשובים.

ההצלחות שלי מול מועמדים לעבודה הן בזכות ההיכרות הקרובה שלי כל כך עם משרדי הגיוס בארגונים וחברות. אני מכירה את מנהלי ומנהלות כוח האדם ואנשי ההשמה, אני יודעת מה הם מחפשים ואיך הם פועלים. ולהיפך, אני כל כך מחוברת לעולם התעסוקה מלמטה, סייעתי כבר לכל כך הרבה מחפשי עבודה שזה יתרון עצום שאני מביאה בעבודתי מול ארגונים וחברות.

זה מה שקולגה קולג' עושה. מביאה ניסיון והבנה עצומה של עולם התעסוקה, מכל צדדיו, ומסייעת לשני הצדדים להפגש. כל כך פשוט. כי זה לא משנה אם היוזמה היא של החברה שמחפשת עובד מפרופיל מסויים, או של המועמד שרוצה לעבוד באותה חברה, לשני הצדדים יש אינטרס להכיר ולהתחבר, וזה הסיפור של קולגה קולג'.

עכשיו תגידו לי מזל טוב על הבלוג החדש שלי. מדי שבועיים אעלה פוסט עם סיפורים מרתקים ודילמות מקצועיות מעולם התעסוקה, ואשתדל תמיד לעניין ולחדש, ובדרך גם לענות על שאלות או בקשות שיופנו אליי. אשמח מאוד לקבל פניות לכתובת ayeletv@kolega-hr.co.il, להתראות בפעם הבאה.

שלכם, איילת

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה